You are here:  / Nauka / Czy sześciolatek jest gotowy na szkołę?
edukacja (24)

Czy sześciolatek jest gotowy na szkołę?

post by related

related post

edukacja (24)Każdego roku rodzice najmłodszych borykają się z problemem, jakim jest podjęcie decyzji o rozpoczęciu przez ich dziecko nauki w pierwszej klasie podstawowej. Czy słusznie? Przede wszystkim rodzice powinni skupić się na obserwacji swojego dziecka i ocenie jego gotowości emocjonalnej oraz ogólnej samodzielności malca. Bowiem edukacja w pierwszej klasie podstawowej nie niesie za sobą radykalnych zmian. Jest to raczej łagodne przejście z przedszkola do szkoły, gdzie dzieci poprzez zabawę uczą się liczenia, pisania, zjawisk zachodzących w przyrodzie, języka obcego, bezpiecznych zachowań w ruchu pieszych, współpracy z innymi dziećmi, a także skupiania uwagi na opiekunie i stosowania się do jego poleceń.

Decydując się na zapisanie dziecka do szkoły powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy nasza pociecha wymaga znacznej pomocy dorosłego przy wykonywaniu codziennych czynności, takich jak ubieranie się, spożywanie posiłków oraz integracja z dziećmi na placu zabaw.
Szkoła wymaga pewnej dozy samodzielności od pierwszaków z racji tego, że pedagodzy nie są w stanie poświęcić całej uwagi jednemu dziecku przez czas pobytu w szkole.

Podobne wpisy o edukacji:

Czy sześciolatek jest gotowy na szkołę?
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)